RT Plethora - шаблон joomla Продвижение

СмакРозділ для жінок

«Ну ти й фрукт!», або Ваш путівник по екзотичних фруктах

Рамбутан. В Азії кажуть: «З'їсти хоч один рамбутан — подовжити своє життя». Місцеві жителі стверджують, що тільки він здатний передати простим смертним смак божественної амброзії, а сад, засаджений деревами рамбутану, — шматочок раю на грішній землі.

 

Що всередині: плоди рамбутану містять вуглеводи, білки, протеїн, кальцій, фосфор, залізо, нікотинову кислоту і вітаміни С, В1 і В2. Вживання цих фруктів позитивно впливає на шкіру та покращує травлення.

Сезон: смакувати рамбутан можна цілий рік, але найкраще — з травня по вересень.

Де куштувати: Таїланд, Африка, Австралія, Індія, Індонезія, Шрі-Ланка, Філіппіни.

Порада: достиглий плід має червону, рідше жовту або помаранчеву шкаралупу, яка вкрита товстими, гнучкими шипами. Знавці запевняють, що якщо м'якоть не відділяється від насіння, то фрукт перезрів.

Гуанабана — вічнозелене дерево, що росте в Латинській Америці і «пригощає» місцевих жителів своїми соковитими і смачними плодами. Смак цього екзотичного фрукта особливий, адже нагадує поєднання полуниці з ананасом з легким цитрусовим натяком. До речі, гуанабана підкорила своїми смаковими якостями великого конкістадора Фернадеса де Ов'єдо. Він писав, що цей дивовижний фрукт зникає в роті, мов солодка вода, втамовуючи спрагу.

Що всередині: дієтологи кажуть, що регулярне вживання цього фрукта сприяє зниженню ваги. Відповідно до проведених досліджень відомо, що речовини, які містяться в цій рослині, мають навіть протиракові властивості.

Сезон: цілий рік.

Де куштувати: на Бермудських та Багамських островах, на всіх островах Карибського басейну, в Мексиці, Перу та Аргентині.

Порада: збирати дозрілі плоди треба тоді, коли вони ще тверді, але вже змінили свій колір на жовто-зелений. Дозрілі плоди можна визначити, натискаючи на них пальцем: поверхня ідеального екземпляра досить м'яка.

Черімоя більш відома як «цукрове яблуко». Марк Твен називав його «найсмачнішим фруктом, відомим людству». Стиглий плід має ніжну м'якоть, солодкий смак, тонкий аромат і нагадує кремове морозиво зі смаком згущеного молока або вершків. Недостиглий — нагадує яблуко і має щільну м'якоть. У Таїланді черімою додають у морозиво, щоб зробити його м'яким і ароматним.

Що всередині: фрукт багатий на амінокислоти, кальцій та вітамін С.

Сезон: куштувати черімою можна з червня по вересень.

Де куштувати: Еквадор, Перу, Куба, Мексика, Барбадос, Іспанія, Італія.

Порада:стиглі плоди м'які та важкі, світло-зеленого кольору з тонкою шкіркою, яку легко пошкодити . Потрібно обирати фрукти без підгнилих ділянок, адже такі плоди не годиться для їжі.

Агуахе (салак) — фрукт із джунглів Амазонки. Зовні покритий червоними лусочками, які нагадують шкіру змії, а всередині має м'якоть, яку й уживають у їжу. Місцеві жителі виготовляють з агуахе вишукане екзотичне вино, відоме своїм тонким смаком і чудовим ароматом. Смак фрукта об'єднує в собі банан, горіх і ананас.

Що всередині: цей фрукт –безцінне джерело вітамінів А і С, його використовують у лікуванні опіків.

Сезон: з квітня по серпень.

Де куштувати: агуахе росте в Південній Америці.

 

Порада: вибираючи фрукт, слід віддати перевагу круглим і більшим плодам коричневого кольору. Чим менші плоди, тим вони кисліші. А рожево-фіолетове забарвлення свідчить про те, що плід дуже кислий. Вибирати слід найтемніші плоди. Салак повинен бути твердим, м'який — свідчення того, що фрукт перезрів або вже почав псуватися.

Додати коментар

Захисний код
Оновити