RT Plethora - шаблон joomla Продвижение

СмакРозділ для жінок

«Ну ти й фрукт!», або Ваш путівник по екзотичних фруктах 2

Лічі, що дослівно означає «око дракона». За смаком нагадує виноград.Існує легенда, що китайський імператор У Ді, розгніваний невдалою спробою ввести цю рослину, родом з Південного Китаю, у культуру Північного Китаю, стратив усіх своїх садівників. Зараз лічі — один із найпопулярніших фруктів Південно-Східної Азії.

 Що всередині: лічі – джерело вітамінів, у ньому містяться калій, вітамін С, магній, вуглеводи, але основна цінність фрукта — великий вміст вітаміну РР, що перешкоджає розвитку атеросклерозу. Відмінно втамовує спрагу, допомагає при анеміях і корисний для травлення.

Сезон: соковиті лічі можна спробувати в травні–червні, іноді у липні.

Де куштувати: країни Південно-Східної Азії: Філіппіни, Індонезія, В'єтнам, Борнео, Таїланд.

Порада: дуже темна шкіра плоду говорить про те, що його давно зірвали з дерева і він може бути вже злегка підкислим. Шкірка повинна бути цілою, без пошкоджень, насиченого рожево-червоного кольору, ледь м'якою на дотик.

 Мангостан — «король» серед тайських фруктів. Батьківщина досі достеменно не відома. Вважається, що він родом з Малайського архіпелагу і півострова Молукку. Смак досить складно описати, він нагадує виноград, ананас, вишню і полуницю водночас. Свого часу цей смак так вразив королеву Вікторію, що вона оголосила нагороду в 100 фунтів кожному, хто принесе їй свіжий плід.

Що всередині: у мангостані високий вміст корисних речовин: вітамінів С і Е, калію, кальцію, магнію, цинку, натрію, фосфору. У країнах Південно-Східної Азії надзвичайно популярною є косметика виготовлена на основі мангостану.

Сезон: «впіймати» свіжі мангостани можна з квітня по вересень.

Декуштувати: Таїланд, Камбоджа, Малайзія, Індія, В'єтнам, Центральна Америка, Колумбія, Габон, Ліберія та Гана.

Порада:шкіра достиглого плоду має темно-фіолетовий колір. Якщо забарвлення інше — фрукт споживати ще рано! За щільністю він повинен бути м'яким при натисканні. Ні в якому разі не купуйте тверді плоди, оскільки вони ще зелені.



Пітайя, або ж “драконів фрукт». Східні легенди розповідають, що плоди пітайї з'явилися в результаті битв із драконами. Коли чудовисько вже не могло випускати полум'я, з його пащі вилітав фрукт. Любов до цього фрукта й призвела до того, що всіх драконів винищили. Ось і виходить, що дракони вимерли, а фрукти химерних форм і забарвлення, що нагадують своїм виглядом луску чудовиськ із легенд, ростуть і донині.

Що всередині: пітайя багата каротином, вітаміном С, чудово втамовує спрагу. Є хорошим джерелом поживних речовин, залишаючись при цьому дуже низькокалорійним продуктом.

Сезон: насолоджуватися фруктом варто з травня по серпень.

Де куштувати: Південно-Східна Азія, Мексика, країни Північної і Південної Америки, Ізраїль.

Порада: щоб вибрати смачний і ароматний фрукт, злегка натисніть на плід: якщо він м'який, значить, стиглий. Якщо купите твердий, то він буде без особливого смаку. Стиглі плоди дуже легко чистити руками, так, ніби ви розкриваєте пелюстки троянди.

 

Дуріан — яскравий приклад класичного вислову «зовнішність оманлива». У фрукта дуже неприємний запах, що нагадує запах цибулі, часнику і брудної білизни разом узятих. Звичайно, запах жахливий, проте його ніжний вершково–горіховий смак підкорює багатьох людей. В Азії дуріан вважають дуже цінним фруктом і сильним афродизіаком.

Що всередині: дуріан – абсолютний лідер серед усіх фруктів за вмістом корисних речовин, зокрема органічної сірки, антиоксидантів, жирних кислот, протеїну, амінокислот і вітамінів. Чого варта одна тільки біоактивна сірка, лікувальні властивості якої просто важко переоцінити!

Сезон: з квітня по серпень.

Де куштувати: у країнах Південно-Східної Азії.

Порада: у достиглому плоді м'якоть за своєю консистенцією нагадуватиме жирний і маслянистий вершковий крем. Також всередині м'якоті ховаються круглі або пласкі, залежно від сорту, кісточки, які не можна їсти.


Додати коментар

Захисний код
Оновити