RT Plethora - шаблон joomla Продвижение

СаморозвитокРозділ для жінок

Зберігайте спокій і продовжуйте жити далі або історія одного плакату

Напевно кожен з нас бачив в Інтернеті, в магазинах, в кіно, на фотографіях плакати із зображенням корони, а під нею напис Keep Calm and ... Продовження цієї фрази найрізноманітніше, залежно від того, для якої мети створений цей плакат. Однак, мало хто знає історію виникнення оригінального плакату.

                                         

Навесні 1939 року під час підготовки до війни з Німеччиною  Британський уряд замовив серію пропагандистських плакатів. Вони  були спрямовані на те, щоб у наступаючі  важкі часи зміцнити віру в майбутнє. Вони повинні були бути однаковими за стилем і використовувати спеціальний красивий шрифт, який буде важко підробити противнику. Дизайнери  використали  корону короля Георга VI в якості єдиної графічної емблеми і  лише два кольори.  Із трьох фінальних макетів, які пішли у друк, перший плакат містив: «Ваша мужність, бадьорість духу, рішучість принесуть нам перемогу», на другому  були наступні слова : «Свобода в небезпеці, захищайте її щосили», третій макет, тираж якого складав більше двох з половиною мільйонів плакатів, мав простий напис: «Зберігайте спокій і продовжуйте жити». Перші  два макети були надруковані у вересні 1939 року і з'явилися по всій країні у вітринах магазинів і на залізничних станціях,  але плакати "зберігайте спокій" відклали «про запас», щоб використати тільки в разі вторгнення. Зрештою, плакат так і не був офіційно використаний і публіка його не бачила, допоки одна копія не з`явилася більше 50-ти років по тому…

 

 

Він був знайдений в магазині старих книг "Бартер Букс" в північно-східній частині Англії, який був відкритий в 1991 році подружньою парою Стюартом і Мері Менлі. Будівля була старою залізничною станцією. Величезні ряди полиць, заставлених книгами, зараз стоять там, де раніше лежали рейки.

У 2000 році Стюарт знайшов плакат в коробці запилених старих книг, які були куплені на аукціоні. Він так сподобався Мері, що вона помістила його в рамку і повісила біля каси магазину. Плакат став таким популярним у покупців, що через рік вони почали продавати його копії. З того часу його копіювали, пародіювали, вульгаризували, він став по-справжньому знаковим зображенням XXI століття. Важко пояснити, чому ці прості слова отримали таку підтримку і розуміння в наш час. Невідомий художник, що виводив вручну ці букви, навряд чи припускав, що через десятиліття результат його праці з’явиться на футболках, чохлах для айфонів і чайних чашках. А ці п'ять слів стануть зразком простоти і доступності найважливіших ідей.

Зберігайте спокій і продовжуйте жити далі, друзі.

Додати коментар

Захисний код
Оновити