RT Plethora - шаблон joomla Продвижение

МандрівкиРозділ для жінок

На край світу за копійки або Lowcost для початківців

 

Подорожі по світу перестали бути небаченою розкішшю і кожен — від студента до олігарха — може здійснити свою давню мрію і пройтись по Лондону, насолодитись Прагою, захопитись Нью-Йорком, помилуватися Пекіном — словом, за декілька годин і на «трішки» чи на «довго» перенестись в місто своїх снів. Справа тільки в ціні питання. Журнал «SAVOR» розповість все про «приручення» лоукостів і подорожі без зайвих витрат.

 

 Трохи довідки

Лоукости — бюджетні авіакомпанії (інші назви — авіакомпанії-дискаунтери або лоукостери). Сам термін “lowcost” насправді означає не низьку ціну квитків, а низькі операційні витрати, завдяки чому авіакомпанії, які працюють у ніші "бюджетних" перевезень, можуть запропонувати перельоти за мінімальну ціну. Lowсost- авіакомпанії економлять на всьому, крім безпеки, яка у цих авіаперевізників на першому місці.

 

Чому так дешево?   

 

·         продаж квитків он – лайн через Інтернет, що дозволяє виключити витрати на утримання авіакас;

·         відсутність деяких послуг, адже головний принцип роботи лоукостерів : всі додаткові послуги — на ваш розсуд і за окрему плату;

·         менше витрат на персонал, який у лоукостерів багатофункціональний— одні й ті ж люди можуть, наприклад, вантажити багаж і прибирати салон літака;

·         компанії  – лоукостери використовують нові літаки, експлуатація яких дозволяє не тільки економити гроші за техобслуговування, але й знижує ризик поломок літака;

·         лоукостери літають в маленькі бюджетні аеропорти, де аеропортові  збори набагато менші.

 

Поради досвідченої мандрівниці Вікторії Вагіль

 

Найоптимальнішими варіантами бюджетних авіакомпанії для українців стали WizzАir та Ryanair. Також незабаром розпочне свою роботу новий польський лоукостер 4YOU Airlines, який буде здійснювати польоти зі зручного для українців міста Жешува.

 

WizzАir — угорський лоукостер, який здійсню рейси до Європи з Києва та Львова. Як показує досвід, оптимальні ціни на квитки тут з'являються десь за 2 місяці до вильоту. Та цінова політика досить мінлива, інколи вартість квитків може змінюватись навіть кілька разів на день. Тому потрібно просто час від часу перевіряти її, чекаючи ціни, яка задовольнить вас. До прикладу, нам з чоловіком вдалося злітати до Венеції на день св. Валентина за 840 грн за двох в дві сторони. Щоправда, квитки я купувала на початку грудня. Для України WizzАir пропонує досить лояльні умови перевезення багажу — 10 кг (55х40х25 см) в ручну поклажу і 32 кг в багаж. Якщо ви літаєте цією компанією в межах Європи, то безкоштовно зможете провезти лише маленький багаж ручної поклажі (42x32x25см), за увесь інший доведеться доплатити окремо.

 

Як замовити квиток?

Купувати квитки на сайтіwww.wizzair.comдуже просто. Потрібно зареєструватися, вибрати рейс, прибрати всі галочки типу пріоритетної посадки, страховки і т.д. Оплатити можна будь-якою банківською картою чи переказом. За кілька днів до вильоту необхідно пройти он–лайн реєстрацію на посадку і роздрукувати посадочний талон.

 

Зверніть увагу! В момент бронювання та оплати виводиться спеціальний код бронювання. З цим кодом та документами, що засвідчують особу, йдете до стійки реєстрації та отримуєте свій посадковий талон. В цілях економії власного часу та для внутрішньонаціональних польотів можна пройти реєстрацію на рейс, не виходячи з дому, шляхом он-лайн реєстрації на офіційному сайті авіакомпанії. Таким чином, з роздрукованим штрихкодом та номером посадкового талона ви можете з'явитися за 30-40 хвилин до вильоту. Але у Львові, наприклад, така опція поки недоступна, тому посадкові талони друкують і видають прямо на стійці реєстрації.

 

Ryanair — ірландський лоукостер, авіакомпанія з найбільшим пасажирообігом в Європі. Літати Ryanair просто і дешево, головне запам'ятати кілька нескладних правил, які втім загальні для всіх бюджетним авіаліній:

1. Якщо ви плануєте подорож заздалегідь і не обмежені конкретною датою, то краще купувати квитки за 1-2 місяці до вильоту. Так, наприклад, торік я «зловила» квитки в Мілан з Кракова і назад по 2 злотих — це 5 гривень, або половина євро. Купити тоді їх не встигла й полетіла в Болонью за 19 злотих. Разом квитки на чотирьох у дві сторони мені обійшлися в 600 грн за всіх. Спокусливо, чи не так?

2. Повторимо ще раз: стежимо за розміром багажу і роздруковуємо заздалегідь посадковий талон. За розміром багажу стежать. При реєстрації та посадці стоять металеві рамки, в які повинна поміститися ваша сумка. Пройшла — Вам на борт. Якщо ні, прийдеться додатково — і не мало! —заплатити! Ми з чоловіком це питання вирішили дуже просто, купивши валізи потрібних розмірів. Крім того, якщо ви з'явилися на рейс без посадочного талона, ваша неуважність вартуватиме вам приблизно 60 євро.

 

Як друкувати посадковий талон? При замовленні вам на електронну пошту приходить підтвердження купівлі квитка і номер броні (крупним шрифтом). За 15 днів до вильоту відкривається можливість пройти реєстрацію. На сайті, праворуч перейдіть на вкладку Online Check-in.

3. Лоукости літають в бюджетні аеропорти: не в Бориспіль, а в Жуляни, не в Марко-Поло (Венеція), а в Тревізо (30 км від Венеції). Не в Барселону, а в Жірону (80 км від Барси). Та проблему вирішить шатл, який за 5-10 євро довезе вас до міста.

 

Nota Bene!

Якщо на сайті лоукостера вам пропонують додаткові послуги, то пам'ятаєте, що, сплативши їх на сайті, а не на борту, ви заощадите пристойну суму грошей.

Купуйте квиток тільки в тому випадку, якщо впевнені, що полетите. Бюджетні авіакомпанії не дозволяють здати квиток назад.

Заміна дату вильоту також найчастіше тягне за собою додаткові витрати.

У лоукостерів своя політика щодо багажу: зібрати всі необхідні речі вам доведеться в ручну поклажу (дану інформацію необхідно уточнювати, так як у кожної компанії можуть бути свої обмеження). Якщо габарити вашого багажу більші, то краще заздалегідь на сайті оплатити «перевезення додаткового багажу».

«Бюджетники» пропонують лише один пасажирський клас — «економ», і в посадочних талонах відсутні місця. Їх, звичайно, вистачить на всіх, але не факт, що туристи, які подорожують разом, сидітимуть поруч. Якщо не встигли піднятися на борт в числі перших, сидіти поряд можна за додаткову плату.

На борту лоукостерів годують і наливають виключно за гроші.

Лоукостерами можна летіти тільки до пункту, зазначеного у квитку — без можливості транзиту. Навіть якщо літак приземляється в аеропорту, що має транзитну зону. Скажімо, громадянин України не може вилетіти з Києва до безвізової для нас Хорватії з пересадкою в німецькому аеропорту — без наявності шенгенської візи. Представник компанії розглядатиме його рейс не як транзитний - до Хорватії, а як політ Україна-Німеччина, і тому пасажиру без візи відмовлять в посадці на борт.

Не всі лоукостери пускають в літак тварин, до прикладу, «Wizz Air Україна» не перевозить домашніх тварин.

 

 

«Дивіться уважніше!» або Як не переплатити?

вибір місця при купівлі квитка 3-10 євро;

«рriority boarding» дозволяє пасажиру першим пройти на посадку і зайняти місце в літаку;вартість послуги від 10 до 15 євро;

страхівка — 10-15 євро;

багаж, 15-20 євро за чемодан 20 кг;

послуга «WizzAir Xclusive Club» — вартість внеску 35 євро на рік, економить до 10 євро на одному сегменті для всіх компаньйонів, хто летить в одній броні з членом клубу.

 

ТОП - 7 лоукостерів, представлених в Україні

Air Arabia  — із Києва до Саудівської Аравії, Єгипту, ОАЕ, Туреччину та країн Європи

Air Baltic — вильоти з Борисполя в Ригу, а звідти - в різні країни Європи

FlyDubai — прямий рейс з Києва в Дубай

GermanWings  — з Києва до Мюнхена і Франкфурту-на-Майні та із Донецька до Мюнхена (поки призупинені)

PegasusAirlines  — літає з Харкова, Донецька та Львова до Стамбулу

Vueling Airlines  —вильоти з Києва в Барселону 

Atlasjet — зі Львова до Туреччини,Чорногорії, Єгипту,Іспанії, Італії, Грузії

«Класичні авіалінії чи бюджетні?» — ось в чому питання

 Авіаквиток на рейс лоукостера буде по–справжньому дешевим, якщо ви упакуєте весь багаж в ручну поклажу, не будете замовляти їжуі вибирати місце в літаку, а купівлю квитка та реєстрацію на рейс здійсните он-лайн.Проте навіть якщо везти з собою додатковий багаж (20 євро), першим заходити на борт (15 євро) і з’їсти  бутерброд з чаєм (5 євро), то рейси лоукостерів все одно будуть дешевшими. 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити