RT Plethora - шаблон joomla Продвижение

МандрівкиРозділ для жінок

Grand Mosque — екскурсія до однієї з найбільших мечетей світу

GrandMosque – входить до числа найбільших мечетей світу, посідаючи восьму сходинку у цьому рейтингу.  Цей шедевр архітектурного мистецтва Кувейту  розташований в Старому Місті навпроти палацу Каср-Сіф .

 

Мечеть побудована і відкрита шейхом Джабером Аль-Ахмед Аль-Сабах. Одного разу, виходячи зі свого палацу, Шейх Джабер зауважив, що представники громадськості молилися за межами найближчої невеликої мечеті, оскільки вона не могла вмістити всіх віруючих. Тоді він  віддав наказ про зведення Великої мечеті, яка буде стояти серед будівель Міністерства закордонних справ, Міністерства планування, Центрального банку і фондової біржі Кувейту.  Будівництво Мечеті  розпочалося в 1979 році, а закінчилося в 1986 році. Її вартість склала близько 14 мільйонів кувейтських динарі (46,2 млн доларів). Площа GrandMosque45тис м², з яких 20тис м² займає сама будівля.

Рекордна кількість людей тут була зафіксована під час вечірньої молитви в Рамадан у 2008 році і становила 180,000 чоловік.

 

Основний молитовний зал розташований в центрі мечеті  і може вмістити до 10тисяч віруючих чоловіків.  Щоб зайти у середину обов’язково потрібно зняти взуття, жінкам  одягнути хіджаб та абайю. Велика мечеть є прекрасним зразком  ісламського архітектурного стилю, який вражає своєю красою та розкішшю.

Гордістю мечеті є найбільший у світі купол, в центрі якого у вигляді променів написано 99 імен Аллаха.

 

Мечеть побудована з окремою залою для жінок, яка значно  менша за розмірами і може вмістити тільки одну тисячу жінок. Віконечка цього приміщення прикрашені дерев"яними решітками, для того щоб чоловіки не мали спокуси споглядати на чарівних представниць протилежної статі.

 

 

Приміщення має квадратну форму, під час молитви обличчя віруючих завжди повернене в сторону Мекки — священне місто для мусульман. Хоча б раз в житті мусульманин повинен здійснити паломництво в Мекку. Де під час спільної молитви збирається мільйон віруючих.

 

Кімната Еміра Для еміра та його гостей  передбачена окрема кімната.  Гіпсова стеля, вражає своїм різьбленням, на її оздоблення пішло близько двох років. 

 

В кімнаті еміра зберігається копія Корану, який написав пророк Мухаммед.  

Мечеть має 21 пару дверей,  які виготовлені з рідкісної породи дерева, яка не піддається впливу високої температури. Стіни,стелі, арки мечеті  оздоблені або каліграфічними написами або ж різними геометричними орнаментами, жодних зображень Мухаммеда або Бога тут ви не знайдете, оскільки вважається, що достеменно ніхто не запам’ятав їхні обличчя.

 

Велика мечеть відкрита для туристів з неділі по четвер з 9.30. Екскурсія триває від 1,5 до 2 годин, безкоштовно.

Додати коментар

Захисний код
Оновити