RT Plethora - шаблон joomla Продвижение

МандрівкиРозділ для жінок

Спосіб подорожувати без грошей, або що таке WWOOF

World Wide Opportunities on Organic Farms («Світові можливості на органічних фермах») — це об’єднання фермерів з усього світу, готових запропонувати їжу та нічліг в обмін на допомогу по господарству. Мандрівники, яким доводилося працювати на фермах, стверджують, що це просто приголомшлива можливість не тільки заощадити, але і поглянути зсередини на життєвий уклад тієї чи іншої країни.

 

Простіше кажучи,вуфінг — це чудовий і недорогий спосіб подорожувати, побачити світ «зсередини»  і придбати нові навички. Ваші WWOOF канікули можуть тривати від тижня до цілого сезону або навіть довше — це залежить від ваших можливостей, здібностей, планів на майбутнє та законодавство обраної для вуфінга країни.

 

 

Як це працює

Зареєструвавшись на сайті http://www.wwoof.net/  і заплативши разовий реєстраційний внесок ($ 20- $ 50 залежно від країни), потенційні волонтери отримують доступ до даних про органічні ферми, що беруть участь в WWOOF-програмі по всьому світу або в окремо взятій країні. Подальші організаційні питання в руках самих добровольців: вони самі домовляються з власниками ферм про дати свого візиту та умови роботи. Як правило, добровольці працюють 4 години на день, а фермер натомість надає їм житло та харчування. Житло може бути самим різним — від окремої кімнати або навіть гостьового будиночка до брезентового намету. Характер роботи і необхідні уміння теж неоднозначні: в залежності від спеціалізації ферми і пори року.У Вас можуть попросити допомоги в різних сферах: в посадці чи в садівництві, в озелененні чи в різці дерева, в прополці, прибиранні, виноробстві, виробництві сиру і хліба, тощо.

 

 

Обговоріть всі деталі з приймаючою стороною

Переконайтеся, що ви точно знаєте, яку саме роботу ви будете виконувати, скільки годин на день, скільки разів на день вас будуть годувати і де ви будете жити. Чітко уявляйте собі, куди ви їдете і чого від вас чекають.Дізнайтеся, чи будуть на фермі інші волонтери одночасно з вами. У екопоселенні з 70 осіб у вас буде безліч можливостей для спілкування. Деякі господарі приймають відразу багато добровольців, так що напевно ви знайдете собі компанію і там. А якщо фермери чекають в гості тільки вас — переконайтеся, що вам буде комфортно з ними спілкуватися.

 

 

Бюрократичні питання

Перш ніж відправлятися в WWOOF подорож, вивчить візове законодавствокраїни, в яку ви їдете. Туристичну візу отримати найпростіше, однак не у всіх країнах по ній дозволяється працювати (нехай навіть і безкоштовно). Зверніться до посольства з питанням, який тип візи потрібен у вашому випадку і які документи необхідно надати — у багатьох країнах для WWOOF туризму потрібні такі ж візи, як для учасників програм з культурного обміну. Іноді корисно також переговорити з приймаючою стороною — багато фермерів, неодноразово брали іноземних добровольців, знають тонкощі і напевно погодяться вам допомогти — напишуть офіційний лист-запрошення і підтвердять посольству, що ви прямуєте саме до них.

 

Не тільки органічні ферми

 Вам подобається сама ідея, але не тягне до фермерської роботі? Для вас є безліч інших волонтерських пропозицій. Існують WWOOF хостели, які візьмуть вас в обмін на прибирання і роботу на ресепшені. Багатьом екопоселенням також потрібні добровольці в самих різних сферах — від допомоги на будівництві до паперової роботи. У списках пропозицій можна знайти гостьові будинки, притулки для тварин, і навіть йога-центри.

Додати коментар

Захисний код
Оновити