RT Plethora - шаблон joomla Продвижение

ВідпочинокРозділ для чоловіків

Подорожуй Україною: Українська Трансільванія

Тернопіль… Деякі називають це місто Українською Трансільванією, а ще кажуть, що Тернопіль одне з трьох міст світу, в якому озеро розташовується у самому центрі міст. Тернопільщина славиться тим, що тут знаходиться близько 30% всіх історичних замкових споруд, розміщених на території держави, а також природними дивами (як-от відомими на увесь світ печерами), різноманітними туристичними маршрутами та паломницькими центрами (до чудотворної ікони Божої Матері у Почаєві). А чим може здивувати саме місто?

 Тернопіль – невелике і затишне місто в Західній Україні. Засноване 1540 року коронним гетьманом Яном Амором Тарновскік, який побудував тут укріплений замок. До речі, аж до 1944 року місто називалося Тарнопіль, на честь свого засновника. Існують ще кілька версій походження назви про які ви неодмінно дізнаєтесь відвідавши місто.

Що можна побачити в Тернополі 

Із must-see місць для туриста в Тернополі можна виділити кілька. По-перше, один із кращих зразків подільської архітектурної школи XVII століття – Церква Різдва Христова. Знаходиться вона в самому центрі, обов'язково загляньте всередину подивитися на знамениту ікону Тернопільської Божої Матері.За переказами у церкві молився під час визвольної війні Богдан Хмельницький. Під час Першої Світової війни у храмі з»явилась чудотворна Ікона Тернопільської Божої Матері.

Ще одним обов'язковим для відвідування місцем є величний Домініканський костел, побудований у 1749–1779 роки. Це одна з найкрасивіших подібних споруд в Україні, виконана в стилі бароко. Напевне побачите високі вежі з характерними барочними дахами, які підіймаються над рештою будівель. Цікаво, що в СРСР будівлю Домініканського костелу використовували як картинну галерею.

На жаль, під час Другої світової війни Тернопіль був практично зруйнований, тому як таке Старе місто ви тут не побачите. За звичайний будинок багато туристів приймають Тернопільський замок, збудований 1548 року. Спочатку він виглядав зовсім не так, у XIX столітті тодішній власник міста Коритовський перебудував замок у палац. Тепер Тернопільський замок більше схожий на будівлю в стилі російського класицизму.

 

Якщо ж звернете з центральної вулиці в напрямку озера, потрапите на так звані Єлисейські поля. Звісно, порівняно з головною визначною пам'яткою Парижа, яка простяглася між площею Згоди і Тріумфальною аркою, Єлисейські поля в Тернополі не такі вражаючі, але, попри це, місце дуже миле.

До речі, озеро можна сміливо назвати однією з головних пам'яток Тернополя. Створене воно було штучно 1951 року, займає площу в 400 гектарів. Якщо буде гарна погода, обов'язково покатайтеся на прогулянковому кораблику, побачите зовсім інший Тернопіль, ніж із суші.

 

У Тернопільському історико-меморіальному музеї політичних в’язнів ви зможете здійснити мандрівку в минуле. Він розташований в приміщенні колишнього слідчого ізолятора КДБ. Експозиція відтворює режим утримання політичних в'язнів, методи проведення допитів, перебування увязнених в таборах.

Старий млин — одна з візиток Тернополя. Кажуть, колись на його місці справді був млин. Їдальня-музей «Старий млин» приваблює не лише українськими народними стравами в кращих традиціях, які подаються до столу винятково в глиняному і дерев’яному посуді, а й безліччю старовинних речей побуту. 

Для цінителів художнього мистецтва рекомендуємо відвідати приватну Арт-Галерею, де можна оглянути і придбати роботи більш ніж 40 українських художників. У Тернополі 24 серпня 2004 року відкрили пам’ятники сантехніку, людині-невидимці й стільцю, який шукав Остап Бендер. Пам’ятники встановлені на перехресті вулиць Кардинала Сліпого та Січинського. Гідропарк «Топільче»—наймолодший і найкрасивіший парк Тернополя. Тут створено зоокуток, розміщені дерев’яні скульптури на теми відомих казок,штучні пороги, дамби з водоспадами…

 

та ще багато цікавих місць, бо Тернопіль — місто, де свій затишок знайде кожен українець!

Додати коментар

Захисний код
Оновити