RT Plethora - шаблон joomla Продвижение

БізнесРозділ для чоловіків

Як повернути гроші з проблемного банку?

Мабуть, повідомленням про ліквідацію того чи іншого банку тепер уже нікого не здивуєш і не злякаєш. Ледь не щодня ми чуємо про те, що черговий банк «лопнув». Добре, якщо для вас це просто подія у стрічці новин. А от що робити, якщо саме цьому банку у свій час ви довірили певну суму коштів? Що робити далі?

 Паніці - ні!

Однозначно не варто бігти до банку з прокляттями на адресу місцевого керівництва або працівників, адже вони є найманими і жодним чином не можуть вплинути на ситуацію, що склалась. Найперше, варто усвідомити, що якщо банк, у який ви інвестували свої кошти, є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, то ви гарантовано свої кошти отримаєте. Звичайно, не наступного дня, але таки отримаєте.

 

Гроші можна повернути?

Отже, про все по порядку. Все починається з того, що Національний банк визнає певний банк неплатоспроможним. Наступного дня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вводить у цей банк тимчасову адміністрацію. Після введення тимчасової адміністрації кожен вкладник має право отримати свої кошти разом з відсотками, які були нараховані в день прийняття рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Варто звернути увагу на те, що загальна сума усіх вкладів не повинна перевищувати 200 тисяч гривень. Фонд відшкодовує кошти, розміщені на умовах договору банківського вкладу, банківського рахунку або шляхом оформлення депозитного сертифікату. Те, як швидко ви отримаєте кошти залежить від дати закінчення договору банківського вкладу. У випадку, якщо термін вкладу закінчився до введення тимчасової адміністрації, або в період її дії, то для отримання гарантованої суми відшкодувань за вкладом вам достатньо звернутися в відділення банку, який визначений агентом фонду (це банк, через який Фонд здійснює виплату гарантованої суми відшкодування за вкладами), пред'явивши паспорт та ІПН. Інформацію про те, який саме банк проводитиме виплати ви можете отримати на офіційному сайті фонду або ж на офіційному сайті банку, в якому введено тимчасову адміністрацію. Якщо ж термін дії депозитного договору закінчується після закінчення роботи тимчасової адміністрації, вам доведеться почекати поки ця робота завершиться (переважно це три місяці). У тому випадку, якщо банку не вдалося знайти інвесторів, і НБУ прийме рішення про відкликання банківської ліцензії, Фонд гарантування вкладів розпочне процедуру ліквідації банку. Через 7 днів після відкликання банківської ліцензії, клієнти можуть звернутися у відділення банку-агента і отримати свій депозит, разом з відсотками, що були нараховані, до того дня, коли банк був віднесений до категорії неплатоспроможних. Для цього варто пред’явити свій паспорт та ІПН.

 

Вся справа — в нюансах

В цілому ж, отримати свої кошти ви можете протягом усього періоду ліквідації банку. Як уже згадувалось, Фонд повертає кошти тільки в межах суми 200 тисяч гривень. Однак, не варто панікувати якщо у вас на рахунках є більша сума. Цілком реально отримати усю суму ваших заощаджень, проте не відразу. Відразу ви можете отримати свої, гарантовані Фондом 200 тисяч, а потім потрібно написати заяву ліквідатору зі своїми вимогами. Подати заяву ви повинні протягом 30 днів з моменту появи інформації про відкликання банківської ліцензії в офіційних джерелах інформації. Після цього подані кредитором вимоги будуть задоволені в міру продажу майна банку в порядку і черги, встановленої ст. 52 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». На практиці дуже часто виникають ситуації, коли банк уже фактично є неплатоспроможним, однак Нацбанком офіційно ще таким не визнаний. Тобто юридично банк ще платоспроможний, а кошти з нього ви уже не можете отримати. В цьому випадку можна порадити звертатись з відповідним позовом до суду для отримання рішення на свою користь. Звичайно, саме рішення коштів вам не поверне, проте може суттєво пришвидшити цей процес. Однак, навіть якщо ви цього не зробите – свої кошти ви однаково отримаєте.

 

Вікторія Григорів        

Додати коментар

Захисний код
Оновити