Будь-яка людина хоч раз в житті задавала собі запитання: «Що і для чого я роблю в своєму житті? Що я залишу після себе, покинувши цей світ? Чи повністю я реалізовую свій потенціал? Які таланти я можу реалізувати в житті і як це зробити?»
Важливі запитання, правда? Знайомий сценарій?
В якусь мить всі ми жадібно починаємо шукати сенс життя. Нам потрібно відчути свою значимість в цьому світі. Робота, якій ми віддали значну частину свого життя, перестала приносити нам задоволення.
Щоб уникнути залежності від власної роботи і відчувати себе не тільки працівником, але й людиною, варто кілька разів на день ставити собі запитання: «Чого я зараз дійсно хочу?» Людина, яка дізналася, чого вона хоче в даний момент, виходить на інший рівень: вона сама формулює питання і відповідає на них, стаючи господарем самому собі.
Коли варто всерйоз задуматись про власний бізнес?
Важливо зрозуміти, навіщо вам відкривати свою справу, і яку мету при цьому досягаєте. Це мотивуватиме вас й направлятиме у потрібному напрямку. Усвідомлення цих причин поряд зі спонукальними мотивами і допоможе вам почати свій бізнес. Ось деякі з них:
Коли все це є справедливим для вас, то які ознаки того, що ви справитесь з розвитком власного бізнесу?
Першою ознакою того, що ви готові почати власний бізнес, є бажання вирішувати справи самостійно і робити те, що цікавить тільки вас. Зрозумійте одне: коли ви відчуваєте, що не можете виконувати роботу, яка йде не на благо вашого життя, значить, ви вже дозріли для створення власної справи.
Другою ознакою можна вважати те, що ви отримуєте задоволення від управління всією системою бізнесу. Ви вже настільки розібралися у всьому, що вам відомо, як і що потрібно робити. І ви на своєму робочому місці робите все без помилок, проте керівники вважають інакше. Тоді ви втрачаєте впевненість в собі і перестаєте розвиватися.
Третьою ознакою можна вважати те, що вам не подобається розмір отримуваної зарплатні. Ви знаєте собі ціну, усвідомлюєте, що ваша робота коштує набагато більше. І ваша внутрішня самоповага підказує вам, що це правильний шлях – відкрити власний бізнес і заробляти самостійно.
Четвертою важливою ознакою вважається і те, що з деяких пір ви не можете терпіти факт роботи на когось. Ваша душа всіма своїми фібрами рветься на волю. І коли вам видасться нагода покинути місце роботи, то ви повністю радієте життю і щасливі, коли займаєтеся улюбленою справою.
І насамкінець: п’ятою ознакою є один із принципів коучінгу, який стверджує: коли у людини виникає бажання життєвих змін, наприклад, змінити свою діяльність, стати кимось, ким вона раніше не була, значить, в неї є всі ресурси, достатньо внутрішнього потенціалу для того, щоб цього досягти.
Чому ми все ще не починаємо власну справу?
Можливо у вас є свої причини для старту власної справи – тоді дійте. А інакше – усвідомте, що ви продовжуєте обманювати себе, тішити своє самолюбство різними відмовками й знаходити докази, щоб продовжувати працювати на «дядька».
Однак, причина ваших відмовок і доказів найчастіше криється зовсім в іншому. Певній частині людей, до речі, найчастіше це – грамотні фахівці, що мають всі передумови для відкриття свого бізнесу, сильно заважають лінощі.
Почати свій бізнес також заважає звичка й страх змінити щось у своєму житті. Ставши підприємцем, ви у повній мірі берете відповідальність за організацію свого часу, своєї праці і кількості своїх зароблених коштів на себе. І ви повинні прекрасно це розуміти. Та в такому випадку у вас є можливість звернутися по допомогу до друга чи наставника, який вже досягнув у цьому певних результатів.
Як оминути «рифи» і зловити золоту рибку успіху?
Спершу ви повинні відповісти для себе на запитання: «Навіщо мені потрібно розпочинати свою справу? Яку мету я переслідую?». Усвідомлення цих відповідей буде вас мотивувати, дисциплінувати і направляти в потрібну сторону. Ваш бізнес повинен базуватися на чіткій і зрозумілій бізнес-ідеї. Звичайно, потрібно все детально продумати й виважити.
Та пам’ятайте про основні позитивні моменти свого бізнесу, які випливають із названих вище причин:
- ви одержуєте більшу свободу й незалежність, можливість керувати своїм часом самостійно – коли працювати, а коли бути із сім’єю;
- у вас є більше шансів реалізувати себе й свої особисті амбіції;
- рівень вашого доходу необмежений і буде залежати повністю від вас.
Однак, відзначимо, що свій бізнес – це не тільки свобода і задоволення, важливо також врахувати наступні моменти:
- ви повинні усвідомити, що як тільки ви перестанете працювати і почнете будувати, створювати власний прибутковий бізнес, то будете відповідальні не тільки за створення свого бізнесу, а й за його кінцевий результат.
Свій бізнес найчастіше несе в собі спочатку проблеми, витрати, а лишень потім – доходи, свободу, незалежність і все інше. Напочатку вам потрібно буде наполегливо працювати, приділяючи майже всю увагу своїй справі. Адже бізнес на початковому етапі вкрай нестабільний та схильний до банкрутства. Тому дуже важливо створити для себе так звану «фінансову подушку» – капітал в розмірі від шести до дванадцяти ваших обов’язкових місячних витрат;
- успіх вашої справи насправді залежить тільки від вас. У всіх невдачах ви зможете звинуватити тільки себе. Тому відкиньте лінь, робіть все можливе для успіху свого бізнесу, адже тільки від цього залежить ваш добробут та добробут вашої родини;
- у вас майже ніколи не буде тієї впевненості в наступному дні, яка завжди була на старому робочому місці. Тільки ви будете відповідальні за формування вашого місячного фінансового прибутку;
- якщо у вас є свій бізнес, – вам завжди буде не вистачати грошей, скільки б ви не заробляли. Працюючи на найманій роботі, ви не сподівалися на значне збільшення доходів і жили «на одну зарплатню» (скільки вам платили – на таку суму і жили). На початковому етапі також ви можете працювати тільки на інвестиціях. І вашому бізнесу буде дуже далеко до тих показників ідеалу, які ви хотіли б бачити у своєму бізнесі, коли планували його. Адже своя справа вимагає постійного вдосконалення й розширення, а також постійних вливань додаткових засобів на обов'язкові витрати і платежі. Та головний плюс у цьому: у вас буде постійне бажання заробляти ще більше і більше.
Тепер, якщо вас не злякали ці незначні перешкоди – пора діяти!
Будьте рішучі! Багато хто втрачає свій напрямок розвитку у житті тому, що легко відволікається або піддається сторонньому впливу.
Якщо вам зрозуміла ваша мета, життя наповнюється сенсом.
Ставлячи перед собою мету – відкрити власний бізнес і досягаючи її, ви тим самим визнаєте, що у вашому житті є щось більш важливе, ніж задоволення повсякденних потреб.
Оксана Пашко