RT Plethora - шаблон joomla Продвижение

КультураРозділ для чоловіків

Руслана у Святвечір представила великий авторський різдвяний проект “Молитва світла”.

Руслана у Святвечір представила великий авторський різдвяний проект “Молитва світла”.

Співачка, яка за фахом хоровий диригент, зізналася, що ідею написання духовного твору вона виношувала ще з 90-х –  часів навчання у Львівській консерваторії, але основним поштовхом стали події зими 2013-14 рр.: “Під час таких подій, коли  людина вже ні на що не надіється, вона покладається лише на Бога і звертається до Нього. Це дає неймовірну енергію і силу, і вже нічого не страшно”.

 

Руслана презентувала відео на авторську версію молитви “Отче Наш”. Зйомки відео відбувались у Софіївському Соборі, якому цьогоріч виповнюється 1000 років. Це відео стане першою ластівкою великого Різдвяного фільму, який вийде у 2019 році. На своїх сторінках у Facebook та Instagram, співачка поділилась першими світлинами зі зйомок у Соборі Святої Софії. Руслана перед іконостасом у чорній сукні та у синьому плащі.

 

6 січня, разом з Чоловічою хоровою капелою ім. Ревуцького під час Святкового Різдвяного Богослужіння у Соборі Різдва Пресвятої Богородиці (УПЦ КП, м. Конотоп) виконала авторські версії  найвідоміших молитов – “Отче наш”, “Богородице Діво, Радуйся”, “Світе тихий”, “Алилуя”, “Святий Боже”. У найближчому майбутньому вони стануть частиною Літургії, яку Руслана готує  у співпраці зі своїм другом і відомим українським композитором Іваном Небесним.

 

Написання духовного твору, стверджує Руслана, для неї важливе не з огляду на трактування чи просто створення авторської версії, а з огляду на відтворення найбільш прадавніх канонів українського Богослужіння.

 

“Я знаю про існування української чудотворної молитви. До нас дійшли рукописи 16-17 ст.. Це молитовні розспіви монахів. Для мене важливо зрозуміти, чим українська молитва неповторна, як українці молилися колись. Я ставлю перед собою завдання сягнути традицій тисячолітньої давнини, коли і музика, і гармонії були інакшими. Сягнути легенди про чудотворну молитву”, - коментує Руслана.

 

 

У рамках продовження проекту Руслана вже найближчим часом планує зйомки для майбутнього музичного фільму у найбільш знакових християнських храмах України – Софійський Собор, Михайлівський Золотоверхий Монастир,  Костел Святого Миколи у Києві; у Львові – Церква Святого Андрія, Гарнізонний Храм Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, Храм святих Ольги та Єлизавети та ін.

 

Наш Телеграм канал, підписуємось та смакуємо життя разом з SAVOR!

Додати коментар

Захисний код
Оновити