RT Plethora - шаблон joomla Продвижение

Інтерв'юПодії що відбуваються довкола тебе

Олександр Ярмола

Сьогодні, 23 березня український рок-гурт Haydamaky презентує нову акустичну програму «Думи про Рок». І з цієї нагоди, фронтмен гурту, Олександр Ярмола відповів на декілька запитань журналу SAVOR.


Ви достатньо відомий рок-гурт, який не один рік успішно гастролює в Україні та Європі, які плани на цей рік?

Одразу після презентації вирушаємо в тур Австрія-Німеччина-Польща з програмою «Думи про Рок». Потім у нас на черзі наступна презентація. В січні в Польщі вийшов наш спільний з відомим польським письменником Анджеєм Стасюком альбом «Міцкевич». В квітні презентуємо цю програму в Україні. Платівка вже має шалений резонанс в Польщі. Є надія на друге для Гайдамаків польське «золото».) Тому, на більшості концертів та фестивалів цього літа заплановані виступи Гайдамаків саме з цією програмою.

 

23 березня ви презентуєте нову акустичну концертну програму. Чому саме акустика? Як прийшли до такого рішення?

Як всі відомі рок гурти, «дозріли».(сміється). Майже всі гурти починають з хлоп’ячого викиду адреналіну, і згодом приходять до розуміння, що лиш акустика зі всіма відтінками кольорів може в повній мірі передати дорослі емоції та відчуття. Це певна «еволюція» й один з різновидів розвитку гурту. Акустика – це щось первинне, тонке й справжнє, щось, чого зараз шукають люди. В нашому випадку це також максимальне наближення до коріння козацького року, що проростає з кобзарських дум та козацьких балад. Технічно це відбулося так. Кілька років тому ми вже почали робити акустичні «блоки» на наших концертах. Це одразу було помічено шанувальниками, і друзі гурту почали питати нас, чому ми не робимо цілої програми такої музики. За кілька років ми нарешті дійшли до того що, підсиливши склад майстрами інших традиційних українських інструментів, зробили акустичну програму, що звучить так як ми це уявляли.

 

Розкажіть, які сюрпризи очікують глядачів на презентації?

Не знаю чи це ще сюрприз, але назву ці традиційні інструменти та запрошених виконавців. Це – бандура - Юрко Миронець з «Шпилястих Кобзарів»; деревяні українські духові інструменти - Максим Бережнюк («Хорея Козацька», «Де Дукс»); цимбали - Володя «Патрон» Польовчик (ансамбль «Дніпро»). Крім того, це театральна складова, що є чимсь новим для Гайдамаків. Також, ВіДжі презентація від артистки театру «Дах» Олени Авраменко. У цьому концерті буде використано багато ексклюзивних народних духових інструментів: все сімейство сопілок, флояра, дримба, дуда, пан флейта, дерев'яний ріжок, зурна та поперечне флейта.

 

Місце проведення дуже незвичайне – Національний заповідник «Софія Київська», чому вибір впав саме на цей майданчик, а не на клуб, наприклад?

Ми одразу бачили цей проект не «клубним». Певному рівневі культури та мистецтва, які ми туди вклали, має відповідати певний артистичний простір. Це могли бути церква, галерея, музей, старовинна фортеця. Щойно народилася (чи правильніше, була подарована одним київським журналістом) ідея зробити з цією програмою восени тур в українських церквах.

 

Чи плануєте цього року приймати участь у якихось фестивалях? Де шанувальники зможуть побачити ваші виступи?

Наразі ведемо переговори з літніми фестивалями в Іспанії, Латвії та Польщі. В Польщі планується серія виступів на фестивалях з програмою «Міцкевич». Приймаємо пропозиції також і від вітчизняних фестивалів.

 

Плануєте випустити новий альбом найближчим часом?

Нещодавно, в січні вийшов «Міцкевич» в Польщі, тому зараз не маємо потреби видавати новий альбом. Але певно нам цікаво було б видати «лайв» програми «Думи про Рок», існує така можливість.

 

 

Наш Телеграм канал, підписуємось та смакуємо життя разом з SAVOR!

Додати коментар

Захисний код
Оновити

 Бізнес партнери