RT Plethora - шаблон joomla Продвижение

АфішаПодії що відбуваються довкола тебе

Музичний театр в семи книгах: як проходить репетиція Opera Lingua

30 та 31 жовтня в залі Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського відбудеться прем'єра Opera Lingua українських композиторів, засновників лабораторії сучасної опери Opera aperta та фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO, авторів знакових опер, які представляли Україну на масштабних європейських та американських фестивалях (“IYOV”, “GAZ”, “Chornobyldrof”) Григоріва Романа та Разумейко Іллі.

 

 

Двогодинна опера складається з семи книг та розповідає про феномен мови, символів і тексту засобами метафоричного музичного театру. На глядачів чекатиме надзвичайно сучасна сценографія, дія відбуватиметься не лише на сцені, але й у самому залі Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського.

 

“В кінці 2020 року, після прем’єри Археологічної опери CHORNOBYLDORF, ми вирішили заглибитись в дослідження мовних та музичних систем, універсальної мови тіла та сучасних медіа засобів передачі інформації. Це привело нас до унікальної споруди Національної Бібліотеки ім. Вернадського, яка не тільки є унікальним явищем постмодерної архітектури, але й змістовним натхненням опери. Тому ідея та концепція вже розвивались нерозривно від самої локації. Мармурова зала, яка має назву “конференц-зала” та в якій буде відбуватись прем’єра,  була спроєктована так, щоб людину зі сцени було чути без мікрофона. Каталог бібліотеки став візуальною основою для однієї з книг опери - Bibliophilia створеної за легендарною розповіддю Хорхе Луїса Борхеса “Вавилонська бібліотека”, - кажуть Роман Григорів та Ілля Разумейко.

 

Зараз до створення опери залучено 53 людини (артисти, оркестр, організаційна команда, технічна команда, фотографи, відеографи, звукорежисери, художники). В артистичній команді є 12 людей, з оркестру Київська Камерата залучено 15 людей. Регулярно відбуваються репетиції з різними складами артистів.

 

Композитори та режисери: Роман Григорів та Ілля Разумейко. Хореографиня: Христина Слободянюк. Артистки: Юлія Алєксєєва, Діана Зябченко, Соломія Кирилова, Марія Потапенко, Марічка Штрибулова, Назгуль Шукаєва. Художниця по костюмах: Катерина Маркуш. Відеоартист Дмитро Тентюк. Електронний музикант: Георгій Потопальський. 

Відеографи: Денис Мельник та Анна Сорокаліт. 

 

Починаючи з травня вже проведено близько 50 репетицій в різних складах перформерів. Дві репетиції відбувались за участі всього складу. До прем’єри планується ще 20 репетицій в Бібліотеці ім. Вернадського за участі всіх музикантів та артистів.

 

OPERA LINGUA реалізується за підтримки Українського культурного фонду та програми House of Europe. Організатори: Благодійна фундація “PORTO FRANKO”, агенція “proto produkciia”. В партнерстві з Національною бібліотекою імені В.І. Вернадського та Національною спілкою композиторів України. Продюсерка Ольга Дятел.

 Бізнес партнери